Logo

30. 7. 2020  Pobyt na Kraskově

I přes nestálé počasí letošního léta jsme se rozhodli ve dnech 23. 7. – 25. 7. vyrazit pod stan a zvolili již známý Autokemp Kraskov. Sluníčko nám přálo a tak jsme mohli během pobytu podniknout výlet na Státní zámek Žleby, podívat se do přilehlé obory a na zpáteční cestě navštívit rozhlednu Na Kopečku. V kempu jsme se koupali, opékali buřty, hráli různé společenské hry a trénovali spolupráci v týmu. Děkujeme Obec Dubany a Hasiči Dubany za zapůjčení vícemístného automobilu, bez kterého bychom nemohli vyrazit v tak hojném počtu sedmnácti lidí. Už teď se těšíme na nová místa a další zážitky v příštím roce.

Kraskov 2020              

 

21. 7. 2020  Trénink kognice pro veřejnost

Po odeznění coronavirových opatření se i nám podařilo uskutečnit akci pro veřejnost, která se konala v městské knihovně v Ústí nad Orlicí. Přednáška lektorky Míši byla skvělá. Účastníci si velmi chválili aktivity, které si mohli vyzkoušet, dokonce se sami zapojovali do průběhu povídání. Těšíme se, že se v knihovně opět budeme moci setkat s tak nadšenými posluchači i na podzim. Pokud jste tedy nestihli tento termín, zapište si do diářů 17. 9. 2020!

 

 

9. 7. 2020  Receptář prima vaření

Jednou z praktických dovedností a znalostí, potřebných pro život a péči o domácnost, je nácvik vaření. V rámci sociálně terapeutické dílny i sociálně aktivizačních služeb nabízíme aktivity zařazené do programu, vedoucí k získání těchto dovedností, kde si každý, kdo se chce v této oblasti rozvíjet, může prakticky vyzkoušet nejen jídlo uvařit, ale také  vyzkoušet další činnosti s tím spojené.

A protože ne každý má doma kuchařku, pustili jsme se nyní v rámci sociálně terapeutických dílen do společného díla – Receptáře prima vaření, kde má každý možnost přispět svým receptem, ale také se může inspirovat a následně společně v CEDRu či sám doma prakticky vyzkoušet.

      

 

30. 6. 2020  V CEDRu startuje pilotní část projektu terénních služeb pro osoby se získaným poškozením mozku

Od 1. července zahajuje v neziskové společnosti CEDR Pardubice pilotní část projektu podpory a rozvoje služeb pro osoby se získaným poškozením mozku, tj. po cévní mozkové příhodě nebo po úrazu mozku, který navazuje na poskytování ambulantních služeb Centra KOMPRE. Následná komplexní rehabilitace zahrnuje péči logopeda, ergoterapeuta, psychologa a také kognitivní terapii. Terénní služba směřuje ke klientům se získaným poškozením mozku, kteří jsou v domácím ošetřování a nemohou na rehabilitaci docházet osobně. Následná péče poskytovaná odborníky v domácím prostředí není v celém Pardubickém kraji doposud podchycena, o to důležitější je podrobné zmapování specifických potřeb klientů, zapojení pečujících osob a jejich psychoterapeutická podpora. S ostrým startem poskytování terénních služeb Centrum KOMPRE počítá od ledna 2021.

 

4. 6. 2020  Dárcovský projekt „Mluvím, tedy jsem!“

V souvislosti s poskytováním logopedické terapie v rámci CENTRA KOMPRE je na portále www.darujme.cz spuštěn dárcovský projekt s výstižným názvem „Mluvím, tedy jsem!“. Prostřednictvím této výzvy můžete finančně přispět na nákup logopedických pomůcek. Podrobnější informace najdete zde  https://www.darujme.cz/projekt/1203090

 

21. 5. 2020  Do práce na kole

Náš pracovní cyklotým ve složení Lenka Pospíšilová, Eliška Kašparová, Alice Voborníková, Milan Zanina a Eva Novotná se v měsíci květnu zapojil do jubilejního 10. ročníku celonárodní výzvy Do práce na kole a to se skvělou týmovou pravidelností jízd přes 85%. A kdo nejezdí do práce na kole, chodí pěšky :-)

Cyklotým CEDRu

 

 

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.