Logo
ARCHIV / ZÁŘÍ 2016

12. 9. 2016 Plavba po vlnách Labe na lodi Arnošt
Zářijové sluníčko a vysoké teploty ženou nejen nás samotné k blízkosti vodních toků a rybníků. A protože jsme našim klientům a zaměstnancům chtěli tyto horké dny zpříjemnit a poděkovat jim za dosavadní spolupráci, vypravili jsme se 12. září na palubu lodi Arnošt z Pardubic, kde jsme všichni ve společnosti rodinných příslušníků a přátel strávili čas na dvouhodinové plavbě po vlnách Labe. 
Vyjížďky se zúčastnilo téměř 70 účastníků a plavba měla velmi pozitivní ohlasy. Seznámili jsme se s rodinami a přáteli našich uživatelů, navázali nová přátelství a získali nové informace. Všem, kteří nám tuto plavbu umožnili i všem, kteří se zúčastnili, bychom chtěli poděkovat za příjemně strávené odpoledne.

14. 9. 2016 Hravé odpoledne na Apolence
Středeční odpoledne jsme si užili na na farmě Apolenka, kde se konala tradiční akce s názvem Hravé odpoledne.
Pro návštěníky byl připraven zajímavý a pestrý program plný tance, křtění mláďátek, soutěžních aktivit apod.
My jsme měli přichystaný stánek s našimi výrobky, workshop savování triček a pro malé návštěníky Antistresové omalovánky.
Pestrobarevný obrázek jsme předali paní ředitelce Jolaně Štěpánkové. Děkujeme Apolence z.s. za pozvání a za přátelskou atmosféru.

18. 9. 2016 Hradní slavnosti Domova na hradě Rychmburk
Neděle byla ve znamení výletu, poznávání a užívání si krásného prostředí. Navštívili jsme hradní slavnosti Domova na hradě Rychmburk, které se konaly v rámci programu Týdny pro duševního zdraví v Pardubickém kraji.  
Program byl doslova nabitý: děstký sborový zpěv, komedianská pohádka, středověká hudba a úžasné kejklířské vystoupení. Prozkoumali jsme i hradní galerii, kde jsou k vidění výtvory klientů Domova a k přečtění historie hradu a okolí.
Chtěli bychom poděkovat Domovu na hradě Rychmburk za bezchybnou organizaci a zajímavý program.
Také děkujeme Obecnímu úřadu Dubany za půjčení hasičského auta, bez kterého by se nám výlet realizoval velmi těžko

 

19. 9. 2016 Zahájení Týdnů pro duševní zdraví ve Východních Čechách
Týdny pro duševní zdraví jsme úspěšně zahájili spolu se sociálními pracovníky z Fokusu Vysočina, Domova na hradě Rychmbruk, Péče o duševní zdraví. Letáčky, pozvánky na akci - Antistresové malování na Třídě Míru, a baĺónky rozdány. 
A to vše za melodického hudebního doprovodu frontmana Márdiho z Vypsané Fixy. Děkujeme a těšíme se na další milou akci.
 

 

21. 9. 2016 Anistresové malování na Třídě Míru v Pardubicích
Středa byla ve znamení relaxace v podobě antistresových omalovánek. Městečko plné spletitých vzorů, čarovný les a rozkvetlá louka se díky nadšení a šikovnosti malých i velkých malířů, stalo barevným a kreativním obrazem. Ten nám bude zkrášlovat naše soc. terapeutické dílny. V "uměleckém koutku" byly k přečtení příběhy a básničky našich klientů.
Zároveň jsme s pomocí dobrovolníků a klientů rozdávali malé keramické dárečky pro radost a informovali veřejnost o našich službách. Akce se konala v rámci programu Týdny pro duševní zdraví ve Východních Čechách. 
Tímto bychom chtěli poděkovat všem za podporu, nadšení při malování a vytvoření příjemné a antistresové atmosféry :)

22. 9. 2016 Integrační den v Ústí nad Orlicí
Jako každé září i letos jsme se 22. 9. 2016 sešli na náměstí v Ústí nad Orlicí s ostatními poskytovateli sociálních služeb v rámci akce s názvem "Integrační den aneb Jak se žije lidem s postižením". Každý, kdo šel okolo, si mohl u jednotlivých poskytovatelů služeb vyzkoušet rozličné kompenzační pomůcky a „vžít se tak do kůže" lidí s postižením. Součástí akce byly i různé soutěže a úkoly pro děti z mateřských, základních i středních škol. Během dne probíhal i doprovodný program – např. kulturní vystoupení uživatelů Stacionáře, hudebního souboru Barbušáci z Domova pod hradem Žampach a uživatelů z Domova u studánky, dále bylo možné shlédnout ukázku canisterapie a přehlídku historických zbraní. Počasí se mimořádně vydařilo a sluníčko přilákalo spoustu návštěvníků. Všem ze srdce děkujeme za podporu a těšíme se opět příští rok v září na shledanou!

 

22. 9. 2016 Květinová show
Za krásného slunečného počasí jsme ve čtvrtek 22. 9. 2016 v doprovodu uživatelů a jejich rodinných příslušníků navštívili Květinovou show v příjemných prostorách Klášterních zahrad v Litomyšli, kde jsme měli možnost zhlédnout nádherné originální svatební kytice. Součástí programu byla prohlídka vazeb květin z tvorby studentů, která byla k tématu 700. výročí narození panovníka Karla IV. Výlet se skutečně vydařil, o čemž svědčila spokojenost všech uživatelů.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.