Logo
ARCHIV / ZÁŘÍ 2015

30.9.2015 OHLÉDNUTÍ ZA TÝDNEM DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ 2015 A PARDUBICKOU VÝSTAVOU

Letošní Týden pro duševní zdraví se v naší organizaci nesl v duchu DESTIGMATIZACE lidí s duševním onemocněním. Pro širokou veřejnost jsme si připravili výstavu s jedinečným a silným zážitkem – NA VLASTNÍ KŮŽI se ocitnout v těle duševně nemocného člověka. Jak může vypadat pro takového jedince zdánlivě obyčejná cesta do obchodu pro chleba? Jak se soustředit na diktát, když se Vám do uší line například smích a našeptávání? Nejen o tom, se mohli přesvědčit návštěvníci naší INTERAKTIVNÍ VÝSTAVY. A že se dostavili opravdu v hojném počtu.Tímto bychom chtěli VŠEM HOSTŮM, kteří si v minulém týdnu našli čas a cestu do naší organizace, srdečně PODĚKOVAT za VELKÝ ZÁJEM a krásné příspěvky v naší Návštěvní knize, které nás nejen nesmírně potěšili, ale zejména nám dávají nepostradatelnou zpětnou vazbu, že to co děláme, děláme správně, a že to má smysl. Jsme rádi, že jsme Vás mohli potěšit na duši obrazy a básněmi našich klientů, ponořit Vás do naší činnosti a přiblížit Vám svět a životní osudy lidí s duševním onemocněním. Pro nás všechny je to hnací síla, jež nás žene neustále kupředu.

DĚKUJEME!Pokud Vám práce nebo čas nedovolil přijít mezi nás, věřte, že příležitostí bude ještě dost!

  

 

25.9. 2015  Výstava v Cedru v Pardubicích vrcholí

Dnes do 17h máte ještě poslední možnost navštívit naši zajímavou výstavu. Velký zájem nás těší, děkujeme všem návštěvníkům, a těšíme se na další.

    

22.9. 2015  Týden duševního zdraví...

A je to tady....
Týden duševního zdraví, je v plném proudu, a samozřejmě i naše interaktivní výstava. Velký zájem nás potěšil, děkujeme všem dnešním návštěvníkům, a zveme všechny další. Máte se opravdu na co těšit..., krásné obrazy, i další zajímavé věci. A dokonce i něco k zakousnutí. Přijďte a přesvědčíte se sami.
Zítra, ve středu 23.9.2015 od 10 - 17h i prodejní stánek ve vstupní bráně do CEDRU na ulici Jana Palacha.

  

20.9. 2015 Všechny srdečně zveme na INTEGRAČNÍ DEN...

24. 9. 2015 Integrační den...aneb Jak se žije lidem s postižením... Přijďte mezi nás! Již počtvrté si v Ústí nad Orlicí můžete vyzkoušet chůzi se slepeckou holí, jízdu na invalidním vozíku nebo speciální obleček, ve kterém si budete rázem připadat jako senior. Poskytovatelé sociálních služeb budou prezentovat svoje služby, budou připravené soutěže pro děti, veřejnost a další zájemce. Program doplní kulturní vystoupení uživatelů se zdravotním handicapem a ukázka canisterapie s pejskem. Srdečně vás zveme! Akci finančně podpořilo město Ústí nad Orlicí.

 

18.9. 2015 PŘÍPRAVY NA TÝDEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ VRCHOLÍ

Těšíme se na vás...Smyslem Týdne pro duševní zdraví je co nejvíce informovat veřejnost o problematice duševně nemocných i o aktivitách organizací působících v sociálně zdravotní oblasti.

 

17.9. 2015 REKOLA V CEDRU

Jak bylo dopředu avizováno, dnes 16.9. proběhl u nás v Cedru společný workshop s pracovníky společnosti Rekola.

Rukou společnou včetně našich uživatelů služby jsme za vydatné podpory a pomoci pracovníků Rekola zbrousili a znovu natřeli na růžovo asi deset ojetých bicyklů. Počasí nám přálo, nálada byla výborná, vynikající byla i malá svačina nachystaná našimi novými přáteli. Díky a těšíme se na další spolupráci.

     

14.9. 2015 HRAVÉ ODPOLEDNE V APOLENCE

Dne 9.9. 2015 jsem se zúčastnili Hravého odpoledne na farmě v Apolence ve Spojile.  Akce vznikla na podporu a prezentaci neziskového sektoru a finančně ji podpořil Pardubický kraj.  I přes počáteční nepřízeň počasí zde po celé odpoledne probíhal bohatý kulturní program jako např. projížďky na koních, křtění mláďat, psí dovednosti, výtvarné dílničky a mnoho dalších. U každého stánku měly děti možnost získat razítko za splněný úkol. U našeho stánku si děti trénovaly jemnou motoriku – navlékání korálků a zároveň si s rodiči mohli prohlédnout výrobky jak uživatelů služeb, tak i výrobky z chráněné šicí dílny. Tímto chceme organizátorům poděkovat za pozvání na tuto akci a za rok se těšíme znovu.

    

10.9. 2015 REKOLA ŠLAPOU ZA CEDR

Včera nás v CEDRu navštívily koordinátorky společnosti Rekola Pardubice, která v Pardubicích nabízí pohodlnou a rychlou dopravu po městě na růžových kolech, která jsou registrovaným uživatelům kdykoli k dispozici. Ze společné schůzce vzešel nápad o vzájemné podpoře a spolupráci. Domluvili jsme se, že jim pomůžeme s rekonstrukcí jejich „nových“ kol – zbroušení, lakování. Workshop proběhne ve středu 16. 9. u nás v CEDRu. Na oplátku nám na konci září Rekola zapůjčí svá kola, abychom si s našimi klienty mohli udělat krátký výlet po okolí Pardubic. Držte nám palce, ať nám na obě akce vyjde počasí. Ještě jednou bychom chtěli děvčatům poděkovat za příjemně strávený čas, milou návštěvu a samozřejmě za krásný dárek v podobě obrazu, který vznikl na festivalu On the Road. Těšíme se na naši spolupráci.

 

 

8.9. 2015 TÝDNY DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ

I my se zapojíme....Smyslem Týdne pro duševní zdraví je co nejvíce informovat veřejnost o problematice duševně nemocných i o aktivitách organizací působících v sociálně zdravotní oblasti.

 

  

 

6.9. 2015 NÁVŠTĚVA KOSATCE

Dne 4. 9. jsme se byli s klienty podívat  do integračního centra Kosatec , kde probíhal Den otevřených dveří. Pracovníci centra se nás velmi ochotně ujali a provedli nás celým Kosatcem. Prohlédli jsme si jednotlivé dílny, masážní salonek, moderně zařízené ubytování pro hendikepované i kuchyni, kde připravují  jak obědy pro celé centrum, tak i pochoutky z medu od vlastních včelstev.Dole v přízemí centra probíhal kulturní program, shlédli jsme taneční vystoupení skupiny Charleston ze stacionáře Slunečnice i bubenickou show ze stacionáře Mirea. Byla zde i prodejní výstava výrobků jednotlivých dílen Kosatce. K velké spokojenosti našich klientů přispěla mimo jiné i závěrečná návštěva kavárny U tiskaře Brixe.

 

5.9.2015 POZVÁNKA NA OSLAVU NAROZENIN

29. 9. 2015 slaví CEDR v Ústí nad Orlicí své 5. narozeniny
Srdečně Vás zveme na oslavu s pestrým programem a vstupem zdarma.Za povšimnutí jistě stojí slavnostní zahájení v 15 hod s narozeninovým dortem, hudební vystoupení: Jan a Roman Šťovíčkovia beseda s MUDr. Davidem Skorunkou, PhD. Těšíme se na setkání s Vámi!

2.9.2015 Jedna z nejlepších akcí letošního roku ON THE ROAD - Bohdaneč 28.8.-29.8.2015

Minulý víkend byl pro nás ve znamení jubilejního 10. ročníku festivalu ON THE ROAD, kde jsme jako každý rok měli možnost prezentovat své služby a práci našich uživatelů. Slunečné počasí přivedlo do areálu v Bohdanči spoustu skvělých lidí a mnoho usměvavých dětských tváří. Kromě prodeje výrobků z chráněných a sociálně terapeutických dílen jsme si nejen pro děti připravili soutěž o lístky do tomboly, kde bylo třeba splnit řadu úkolů jako například navléknout si kalhotky, projít autoškolou a mnoho dalších. Velkým úspěchem se pyšnil také workshop netradičních náušnic, kam se spousta z přítomných návštěvníků vracela i několikrát. Někteří z nás – houser Luděk a slon Nikola – se dokonce ocitli na podiu společně se slavnou kapelou Sto zvířat. Velkou radost nám udělaly také kolegyně z organizace REKOLA, které nás přijely podpořit originálním způsobem, kdy společně s účastníky festivalu vytvářeli z papírových srdíček a lístečku naše logo s heslem: „REKOLA ŠLAPOU ZA CEDR, KTERÝ POMÁHÁ DUŠEVNĚ NEMOCNÝM“. Touto cestou bychom jim chtěli poděkovat a těšíme se na další společná setkání. Největší díky patří samozřejmě pořadatelům festivalu, Občanskému sdružení Dea Dealbata  za pozvání  a umožnění účastnit se této jedinečné akce. Zbývá už jen dodat: „TAK ZA ROK ZAS!“.

   

   

    

 

 

 

INFOLIST 2015

Rozhodli jsme se, že Vás budeme informovat o novinkách formou Infolistu, abyste věděli, že to u nás žije :-) 
Motem infolistu je citát řečkého dramatika Menandrose ,,Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele."

Pravidelně přinášíme nové aktuální číslo Infolistu...

 

  

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.