Logo
ARCHIV / ZÁŘÍ 2017

4. 9. 2017  Výlet do western kempu Vochtánka

Dne 29. 8. 2017 jsme společně s klienty uspořádali výlet do western kempu Vochtánka, který se nachází v údolí řeky Divoké Orlice. Výlet byl převážně vycházkový, procházeli jsme údolím, viděli hrad i zámek v Potštejně, navštívili i místní cukrárnu. V kempu, kde jsme si prohlédli místní saloon, jsme nasbírali dřevo, rozdělali oheň a opekli buřty. Klienti si pobyt v přírodě velice užívali, čerpali novou energii, naslouchali jejím zvukům a relaxovali.

Zároveň klienti získali příležitost k nácviku jízdy hromadným dopravním prostředkem, procvičili si orientaci v novém prostředí a při rozdělávání ohně si ověřili své zdatnosti. Dále klienti během aktivity často počítali peníze, byli vystavováni komunikaci s cizími lidmi apod.

 

12. 9. 2017 Pozvánka na akce v prostorách CEDRU v Ústí nad Orlicí

Tímto Vás srdečně zveme na dvě akce, které se uskuteční v prostorách CEDRU v Ústí nad Orlicí. Jedná se o akci „DEN JAK MÁ BÝT“, která se uskuteční dne 10. Října 2017 a kde se seznámíte s tím, co v sociálně terapeutické dílně děláme a vyrábíme. Dále Vás zveme na besedu „PSYCHOHYGIENA V PRACOVNÍM PROCESU“, která se uskuteční dne 27. Září 2017 a kde získáte nové informace o tom,  jak pečovat o duševní hygienu. Více informací o těchto akcích získáte z níže uvedených letáčků.

 

 

13. 9. 2017  Dny otevřených dveří v nemocnici v Ústí nad Orlicí

Dne 13. září jsme měli možnost prezentovat naše výrobky na Dni otevřených dveří v areálu nemocnice v Ústí nad Orlicí. Návštěvníci měli možnost konzultace ohledně zdravotní péče, a podrobit se různým zdravotním testům. Počasí nám přálo pouze dopoledne, ale i odpolední déšť nezkazil příjemnou atmosféru, která panovala po celou dobu dne.

 

 

22. 9. 2017 Podpora zaměstnávání - přednáška na téma Dentální hygiena

V rámci Podpory zaměstnávání proběhla dne 22. 9. 2017 přednáška na téma Dentální hygiena 
s panem zubařem  MDDr. Martinem Smutným.  Dozvěděli jsme se nejenom, jak si správně čistit zuby, jaké kartáčky používat a co nám naopak může uškodit. Ale také o vzniku kazu, zubního kamene a celkově, jak se starat o svůj chrup. Nechyběla ani praktická ukázka na dvou dobrovolnicích z řad našich zaměstnanců Laughing .

Tímto bychom chtěli poděkovat MDDr. Martinovi Smutnému za velmi důležité informace a praktické rady, které určitě využijeme Laughing .

 

 

25. 9. 2017  Hravé odpoledne v Apolence

V měsíci září jsme se zúčastnili Hravého odpoledne v Apolence. Počasí nám vyšlo a my jsme tak mohli presentovat naše služby a prodávat výrobky chráněné šicí dílny. Zároveň jsme zapojili děti do naší antistresové omalovánky a za pomoc při vybarvování si od nás odnesly razítko v hrací kartě. Moc děkujeme organizátorům Koalici nevládek Pardubicka za pozvání a za velmi vydařenou akci.

 

 

26. 9. 2017  Antistresové malování na Třídě Míru

Umět relaxovat je v dnešní době velmi důležité. A proto jsme se rozhodli uspořádat na Třídě Míru v Pardubicích akci „Antistresové malování“ a to v rámci Týdne duševního zdraví 2017. Letošním tématem omalovánek bylo motto: „Objevte cestu, jak jít dál“.

Zájemci se tak mohli vydat na pestrobarevnou cestu, projít loukou s rozmanitým lučním kvítím a objevit rozcestník s důležitými životními hodnotami, se kterými můžeme pomoci v našich sociálních službách.

Děkujeme všem aktivním malířům a malířkám za nadšení a vytvoření antistresové atmosféry Smile.
Barevný a kreativní obraz bude sloužit jako výzdoba v našich soc. terapeutických dílnách.

 

 

26. 9. 2017  Integrační den v Ústí nad Orlicí

Jako každé září i letos jsme se 26. 9. 2017 sešli na náměstí v Ústí nad Orlicí s ostatními poskytovateli sociálních služeb v rámci akce s názvem "Integrační den aneb Jak se žije lidem s postižením". Každý, kdo šel okolo, si mohl u jednotlivých poskytovatelů služeb vyzkoušet rozličné kompenzační pomůcky a „vžít se tak do kůže" lidí s postižením. Součástí akce byly i různé soutěže a úkoly pro děti z mateřských, základních i středních škol. Během dne probíhal i doprovodný program – např. kulturní vystoupení uživatelů Stacionáře, hudebního souboru Barbušáci z Domova pod hradem Žampach a uživatelů z Domova u studánky, dále bylo možné shlédnout ukázku canisterapie a přehlídku historických zbraní. Počasí se mimořádně vydařilo a sluníčko přilákalo spoustu návštěvníků. Všem ze srdce děkujeme za podporu a těšíme se opět příští rok v září na shledanou!

 

 

 

27. 9. 2017  Beseda „Psychohygiena v pracovním procesu“

Dne 27. září v prostorách CEDRu v Ústí nad Orlicí nás pan Martin Kalášek provázel příjemnou besedou „Psychohygiena v pracovním procesu“. Tato akce se konala v rámci „Týdne duševního zdraví 2017“. Každý z nás měl možnost chvilku pro vlastní zamyšlení a sebeuvědomění. Ze všech stran, především v pracovním procesu na nás působí stále více stresorů, které mohou vyvolávat psychická onemocnění. Cílem besedy bylo dozvědět se jak pečovat o vlastní duševní hygienu a zvládat stresové situace. Klienti z besedy odcházeli příjemně naladěni.

 

 

29. 9. 2017  Výlet do lesa

Ani po státním svátku jsme nezaháleli a s našimi uživateli služeb jsme  se v pátek 29. 9. 2017 vydali do přírody nasbírat přírodní věci na sušení a zároveň jsme se potěšili sběrem hub. Všichni uživatelé relaxovali v přírodě, poznávali zvířata, která jsme po cestě viděli a snažili se zapamatovat si vesnice, kudy jsme projížděli. Nasbírané šišky a žaludy použijeme na vánoční dekorace a z hub, které jsme usušili si společně na kurzu vaření uvaříme polévku. Všem se výlet líbil a těšíme se na další společné zážitky.

 

Odjezd do lesaV leseNasbírané houby

V lese

 
 
 
 
 

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.