Logo
ARCHIV / SRPEN 2017

1. 8. 2017  Ohlédnutí za odpoledním klubem v měsíci červenci

S uživateli Odpoledního klubu v měsíci červenci jsme trénovali pracovní dovednosti a to prostřednictvím workshopu – Komunikace zaměřená na pracovní pohovor. Také jsme využili krásného letního počasí a společně jsme strávili odpoledne i grilováním. Nechybělo ani společné vaření a turnaj v šipkách. Na závěr měsíce byla připravena rovněž relaxační aktivita – Canisterapie s pejskem Goshem.

Odpolední klub probíhal rovněž v Ústí nad Orlicí. Zde jsme se například vydali navštívit lanškrounské klienty, kteří nás provedli městem a poté jsme si byli společně zahrát bowling. Klientům se bowling moc líbil a někteří z nich zůstali hrát i po skončení odpoledního klubu.

 

 

3. 8. 2017  Letní den v Hamzově léčebně v Luži

Minulý měsíc jsme se účastnili skvělé akce Letní den a to v Hamzově léčebně, Luže - Košumberk.
Celý den provázela milá atmosféra, počasí nám nakonec přálo a my jsme si tak mohli užívat společnosti příjemných lidí. Návštěvníci akce si u nás mohli zakoupit výrobky z chráněných dílen a seznámit s poskytovanými sociálními službami. V rámci workshopu jsme nabídli možnost vyrobení si vlastní placky, čehož využil i pan ředitel MUDr. Václav Volejník, CSc.. A kdo si chtěl potrápit svůj mozek, mohl využít i naši mozkocvičnu. Zájemci si tak mohli vyzkoušet didaktické hry a cvičení, které používáme na trénink kognitivních dovedností. A nezahálel ani pan redaktor z Českého rozhlasu Pardubice.
Děkujeme za pozvání a již teď se těšíme na další vydařené akce.

 

11. 8. 2017  Společné stanovení Kraskov

Ve dnech od 9. – 11. 8. 2017 jsme s klienty vyrazili do kempu Kraskov, který se nachází uprostřed lesů přímo u rybníka. Někteří z nás si úplně poprvé vyzkoušeli, jaké je to stanovat v přírodě, nasbírat a připravit si dřevo a rozdělat oheň. Čas jsme zde trávili jak relaxováním a koupáním v rybníce, tak i aktivními procházkami po blízkém okolí. O zábavu se nám také postaral doprovod v podobě pejska Goshe s canisterapeutkou Andreou Kratochvílovou. Ani bouřky, které nás zastihly, nám náladu nezkazily, všichni jsme si kempování užili se vším všudy. 

Zároveň bychom chtěli poděkovat Obecnímu úřadu Dubany za půjčení hasičského auta, bez kterého by se nám letní stanovení realizovalo velmi těžko.15. 8. 2017 Výlet do Vamberku

Dne 15. 8. jsme společně s klienty z CEDRu v Ústí nad Orlicí strávili ve městě krajky – Vamberku. Navštívili jsme Krajkářskou školu, která funguje již od roku 1889. Zde nás provedla jedna z učitelek kurzu paní Jana Langová. Hovořila o počátcích krajky ve městě, o vzniku první odborné školy krajkářské, o změnách v paličkování a ukázala i prakticky, jak se krajka tvoří.

Mohli jsme si prohlédnout hotové výrobky aplikované na oblečení, doplňcích nebo zarámovaných jako obrazy. Dále jsme navštívili Muzeum krajky, kde je stále expozice krajky, která ukazuje její vývoj od 18. století až do současnosti. Na závěr jsme zavítali do Hotelu Krajka, kde jsme se občerstvili a nabrali síly na zpáteční cestu. 

Cílem výletu bylo klienty seznámit s tradicí města, ukázat, že umět řemeslo přináší nejen praktické využití, ale také potěšení a možnost scházet se s lidmi, sdílet s nimi své nápady, sbližovat se.


 

29. 8. 2017  Změna ve vedení společnosti

Tímto si Vám dovolujeme oznámit, že od 1. srpna 2017 došlo ke změně statutárního orgánu společnosti CEDR Pardubice o.p.s., kdy Bc. Lukáše Hnáta, DiS nahradil na pozici ředitele společnosti Mgr. Milan Zanina.

Panu Lukáši Hnátovi tímto srdečně děkujeme za jeho dlouholetou činnost pro společnost.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.