Logo
ARCHIV / ŘÍJEN 2015

24.10.2015 Děkujeme Gymnáziu v Ústí nad Orlicí za milé přijetí

a napsali o nás...

http://www.gymuo.cz/prispevek=765/

  

23.10.2015 Beseda s MUDr. Davidem Skorunkou

Náhradní termín besedy pro veřejnost s MUDr. Davidem Skorunkou a Mgr. Michalem Balabánem 3. 11. od 15:30

21.10.2015 Přednáška - Destigmatizace lidí s duševním onemocněním

15. 10. 2015 proběhla třetí přednáška pro studenty na téma destigmatizace lidí s duševním onemocněním v rámci Norských fondů. Tentokrát jsme navštívili studenty 3. ročníku Gymnázia v Ústí nad Orlicí. Mile nás překvapila jejich aktivní účast, množství dotazů a opravdový zájem o problematiku. Přednášky se účastnilo 23 studentů a 2 pedagogové.

  

 

 

16.10.2015 Exkurze na chráněná pracovní místa

V rámci programu Cesta k integraci jsme minulý týden navštívili Občerstvení u Neratovských v Žamberku. Uživatelé služeb sociálně terapeutické dílny v Ústí nad Orlicí se mohli seznámit s prostředím, vedoucí pracovnicí i zaměstnanci na chráněných pracovních místech. Dozvěděli jsme se o chystaném rozšíření a o aktuálních volných pracovních místech. Vedoucí kavárny, Klára Hubálková DiS., nám ochotně vyprávěla, co práce obnáší a jakou mají zaměstnanci na chráněných místech náplň práce. Velmi motivační bylo pro nás všechny setkání s bývalými uživateli služeb STD, kteří v kavárně pracují.

  

14.10.2015 Poslední grilování v letošním roce

Poslední pěkný říjnový den, jsme využili v CEDRu v Pardubicích ke grilování. Zaměstnanci, i klienti si pochutnali na výborných klobáskách, a všichni se již těšíme na další jarní grilování...

 

 

13.10.2015 Podzimní údržba zahrad

Potřebujete podzimní údržbu zahrady...

Provádíme údržbu zeleně..., sekání, hrabání listí, stříhání živých plotů, úklid zahrad, odvoz odpadu....

V případě zájmu, nás neváhejte kontaktovat na meduna@cedrops.cz nebo na tel: +420 734 255 144, +420 605 526 169.

12.10.2015 Ohlédnutí za Týdny pro duševní zdraví v Ústí nad Orlicí

Týdny pro duševní zdraví v Ústí nad Orlicí zahájilo Integrační setkání osob se zdravotním postižením a široké veřejnosti na Mírovém náměstí. Cílem setkání je přiblížit veřejnosti, jak se žije lidem se zdravotním postižením. V rámci akce své služby prezentovali poskytovatelé různých sociálních služeb. Součástí  programu byly soutěže pro děti i dospělé, zájemci si mohli vyzkoušet různé kompenzační pomůcky, zakoupit si výrobky uživatelů služeb. Program také obohatila veřejná vystoupení uživatelů několika organizací. S ostatními poskytovateli služeb jsme se sešli již popáté. Potěšil nás zájem veřejnosti o služby, které poskytujeme lidem s duševním onemocněním. Chtěli bychom poděkovat také všem, kteří nás podpořili koupí výrobků uživatelů sociálně terapeutické dílny. Uskutečnili jsme také přednášku pro studenty ze Střední školy zdravotnické a sociální v Ústí nad Orlicí v rámci projektu Norských fondů podporujícího destigmatizaci lidí s duševním onemocněním. Účastnilo se jí 15 studentů 4. ročníku oboru sociální činnost a 3 pedagožky. Beseda trvala 4 vyučovací hodiny. Teoretickou část střídaly workshopy, které studentům umožnily vyzkoušet si znalosti, ujasnit si své postoje a prožít si těžkosti, které někdy lidé s duševním onemocněním zažívají. Děkujeme studentům a pedagogům za jejich zájem, aktivní účast a pozvání na další přednášku. V příštím týdnu proběhne další přednáška pro 20 studentů Gymnázia v Ústí nad Orlicí.  
V rámci Týdnů pro duševní zdraví jsme také uspořádali akci pro veřejnost „Ukážeme Vám cestu“. Při této příležitosti jsme oslavili 5. narozeniny sociálně terapeutické dílny. Protože jste si o této akci mohli již dříve přečíst, chceme jen ze srdce poděkovat všem zúčastněným a všem, kdo se do příprav a průběhu akce aktivně zapojili. Děkujeme za podporu!
Do konce října máte ještě možnost navštívit výstavu autorských prací uživatelů služeb a orlicko-ústecké výtvarnice Danuše D. v prostorách sociálně terapeutické dílny, na kterou Vás srdečně zveme.

    

 

8.10.2015 NAROZENINY CEDRu na TV

Děkujeme OIK TV za krásnou reportáž o naší dílně v Ústí nad Orlicí...

http://oik.cz/…/cedr-pomaha-lidem-s-dusevnimi-chorobami-uz…/

 

 

 

6.10.2015 MLADÁ FRONTA DNES, o CEDRu....

V rámci Týdne duševního zdraví, proběhla v CEDRu v Pardubicích interaktivní výstava. Redaktorka  Mladá fronta DNES​, Lenka Štěpánková, vyzkoušela test jaké to je, být v kůži schizofrenika...A o svých pocitech napsala zajímavý článek...

 

5.10.2015 NAROZENINY CEDRu na Novinky.cz

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/pardubicky-kraj/usti-nad-orlici/2088-33497-socialne-terapeuticka-dilna-cedr-oslavila-pate-narozeniny.html

 

2.10.2015 Páté narozeniny CEDRu v Ústí nad Orlicí

29. 9. 2015 v rámci oslav pětiletého výročí a Týdnů pro duševní zdraví proběhly v CEDRu v Ústí nad Orlicí v dopoledních hodinách workshopy, na kterých si zájemci z řad veřejnosti vyzkoušeli například malbu horkým voskem, výrobu mýdel a podzimní dekorace z barevného listí, plstění z ovčí vlny a další činnosti… V 15 hodin proběhlo slavnostní zahájení za účasti senátora Petra Šilara, radního Pardubického kraje Pavla Šotoly, představitelů organizace pana Jiřího Pitaše a Lukáše Hnáta. Následovala vernisáž výstavy autorských prací uživatelů služeb a orlicko-ústecké výtvarnice Danuše D. Atmosféru nám zpříjemnilo hudební vystoupení Jana a Romana Šťovíčka, narozeninový dort a výborná káva z Kafebaru společnosti RYTMUS. V průběhu dne akci navštívilo 120 lidí. Všem zúčastněným děkujeme za návštěvu, jejich podporu a těšíme se zase někdy na viděnou!

     

 

1.10.2015 Včera jsme společně s organizací Rekola Pardubice a našimi uživateli podnikli cyklovýlet.

Cílem byla Kunětická hora. Na cestu nám svítilo sluníčko a tak jsme se rozhodli, že bychom si náš výlet zpestřili opečením buřtů. Po cestě jsme se zastavili v řeznictví a každý kdo chtěl, si koupil něco na opečení. Jeli jsme kolem Labe, kolem Perníkové chaloupky a neustále jsme hledali veřejné ohniště, kde bychom si mohli rozdělat oheň. Nevěděli jsme, že okolí Kunětické hory je chráněnou oblastí a proto se tam nesmí rozdělávat oheň. Správce parkoviště nám poradil, kde bychom se mohli zeptat. Vstříc nám vyšla paní z nedalekého ranče, která nám nabídla i suché dřevo. Tímto jí chceme poděkovat za ochotu a možnost posilnit se před zpáteční cestou. Domů jsme dorazili unavení, ale spokojení. Ještě jednou chceme poděkovat „Rekolistce“ Petře za zapůjčení kol a milou společnost. Těšíme se na další společnou akci.

     

 
 
 
 
 

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.