Logo
ARCHIV / ŘÍJEN 2017

31. 10. 2017  Workshop na téma "Svítící andělé"

O letošním podzimu se uskutečnil workshop s tématem „Svítící andělé“ -  svícny , s vyřezávanou sukní anděla, kam se vkládá čajová svíčka. Pro větší zájem než je kapacita dílny, probíhalo tvoření ve dvou termínech.  A to ve dnech 16.10.2017 a 23.10.2017.

Workshop probíhal v rukodělné dílně pod vedením keramičky Olgy Kudrnové. I méně odvážní se s chutí pustili do práce a po soustředěné výtvarné činnosti se výrobky všem podařilo dokončit. Nyní se čeká až andělé uschnou a budou se moci vypálit  v keramické peci.

Při brzkém zimním stmívání  bude všem svítící anděl zpříjemňovat dlouhé večery a lidé si jistě vzpomenou na vydařený workshop.

 

workshop na téma workshop na téma hotové výrobky před vypálením

 

26. 10. 2017  Nové sportovní vybavení

Na zimu a nepřízeň počasí jsme připraveni. Díky společnosti Nedcon Bohemia s.r.o, která nás obdarovala na burze filantropie, jsme nakoupili sportovní vybavení. A již jej s radostí využíváme Smile

 

23. 10. 2017  Látkový zajíček

V naší tvořivé sociálně terapeutické dílně klienti nezahálí a snaží se vytvářet nové výrobky. A proto se můžeme pyšnit krásným látkovým zajíčkem, kterého včetně šablony a zpracování zhotovil klient sám.

Látkový zajíček

 

19. 10. 2017  Projekt Trh práce dostupný všem

Společnost CEDR Pardubice o.p.s. realizuje od ledna projekt Trh práce dostupný všem – rozvojem k úspěchu. Projekt financovaný z Operačního programu Zaměstnanost pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným lidem se zdravotním postižením nebo zdravotně znevýhodněným s návratem zpět na pracovní trh.

V rámci projektu dosud absolvovalo rekvalifikační kurz osm osob, z nichž je v současné době pět zaměstnáno, pro ostatní se hledá vhodné umístění na trhu práce. Mezi zájemci o rekvalifikační kurz Údržba veřejné zeleně byl rovněž Filip Polhoš, který úspěšně získal osvědčení o jeho absolvování a od měsíce července se začal starat o dostihové závodiště v Pardubicích. Vlastní projekt je tedy koncipován tak, aby zájemci získali nejen rekvalifikaci, ale také aby si mohli získané znalosti hned vyzkoušet v praxi.

Chcete-li se o tomto projektu nebo o životním příběhu pana Polhoše dozvědět více, přejděte na následující odkaz: https://www.esfcr.cz/detail-clanku/-/asset_publisher/BBFAoaudKGfE/content/trh-prace-dostupny-vsem

 

 

17. 10. 2017 Trénink kognitivních dovedností v rádiu

Poslechněte si reportáž o kognitivní rehabilitaci (trénincích poznávacích dovedností), kterou provozujeme v CEDRu v Pardubicích. S klienty cvičíme paměť, pozornost, slovní zásobu, prostorovou orientaci, učíme je plánovat si svoje aktivity apod. Cílem je posilovat stávající schopnosti u klientů či zlepšovat vybrané kognitivní dovednosti.

A věděli jste, že mozek funguje jako sval? 
Pusťte si rozhovor a dozvíte se spoustu zajímavých informací Laughing

Rozhovor naleznete na následujícím odkazu:

http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zprava/nenechte-mozek-zakrnet-je-to-sval-a-potrebuje-posilovat--1761727

Tímto děkujeme Českému rozhlasu Pardubice za pozvání a velmi milé popovídání.

 

12. 10. 2017  Exkurze na chráněná pracovní místa do Albertína v Žamberku

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 jsme v krásném podzimním čase vyrazili na chráněná pracovní místa do Albertína v Žamberku, které nabízí možnosti pracovního uplatnění osobám se zdravotním postižením. I přesto, že zde dělají odbornější práci, mají k těmto lidem lidský přístup a kamarádské prostředí.

Celým provozem nás provázela paní Karin Lhotáková a Klárka Hubálková. V rámci exkurze byla ukázka pracovních pozic, pohovořili jsme o podmínkách pracovního vztahu a o jeho výhodách. Klienti měli možnost podívat se do kompletační dílny a vyzkoušet si pracovní náplň, zahradnictví a kavárnu, ve které bylo zpestřením i výborné občerstvení.

 

Po celou dobu panovala dobrá nálada a úsměv na tváři, o čemž svědčila spokojenost všech klientů.

 

Exkurze do Albertína v ŽamberkuExkurze do Albertína v ŽamberkuExkurze do Albertína v Žamberku

Exkurze do Albertína v Žamberku

 

12 .10. 2017  Podpora zaměstnávání

V rámci podpory zaměstnávání jsme se vydali do města na místa, která by mohla být pro naše uživatele služeb potřebná v běžném životě (ÚP, OSSZ, pošta,..). Uživatelé měli za úkol najít podle mapy daná místa a cestou plnili zadané úkoly (úřední hodiny ÚP, najít určitá pracoviště apod.). Naučili se orientovat v mapě, spoléhat se sami na sebe a zároveň procvičili paměť. Tato aktivita se všem moc líbila a určitě jsme ji nepodnikli naposledy.

Podpora zaměstnáváníPodpora zaměstnáváníPodpora zaměstnávání

 

10. 10. 2017  "Den jak má být"

Dne 10. října 2017 se v Ústí nad Orlicí od 10:00 do 17:00 uskutečnil den otevřených dveří pro veřejnost pod názvem „Den jak má být.“  Všechny, kdo přišel, jsme provedli, povyprávěli o našich službách a jejich poslání a smyslu. Lidé si mohli vyzkoušet výtvarnou techniku - Enkaustiku a nebo si mohli vyrobit ozdobnou brož z látek. Nejčastěji se přišli podívat rodinní příslušníci klientů a také studenti zdejší zdravotnické školy.

 

Den otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveříDen otevřených dveří

Den otevřených dveří

 

10. 10. 2017  Ohlédnutí za odpoledním klubem v měsíci září

V měsíci září jsme si v rámci odpoledního klubu byli zahrát bowling, také jsme  se zúčastnili turnaje v petangue v rámci týdne duševního zdraví, poté jsme navštívili pardubické dostihové závodiště, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací a mohli také vidět z blízka Taxisův příkop a zázemí nejstaršího dostihového kontinentálního závodu. A nesměla chybět ani úspěšná canisterapie s Andrejkou a Goshem. V měsíci září jsme také pro naše klienty otevřeli kurz vaření s lektorkou Janou.

 

Turnaj v petangueNa dostihovém závodišti

Na dostihovém závodištiNa dostihovém závodištiCanisterapie

Kurz vaření s lektorkou JanouKurz vaření s lektorkou Janou

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.