Logo

 

 

e-shop společnosti CEDR Pardubice

 

 

Popis služby

Charakteristika sociální služby

V rámci programů sociální aktivizace služba pomáhá uživatelům, kteří chtějí pracovat na svém sebevědomí, sebeúctě a zmírňování sociální izolace.

Služba „Sociálně aktivizační služba pro seniory a osoby se zdravotním postižením“ je poskytována v souladu s §66 zákona o sociálních službách (108/2006 Sb. ve znění pozdějších právních předpisů).

Těm uživatelům, kteří chtějí být více v kontaktu s jinými lidmi, či trávit čas podle svých potřeb a představ, nabízí jmenovaná služba sociální poradenství, zprostředkování a nabídku zájmových aktivit a socioterapeutických služeb.

 

Sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením nabízejí:

 

 • Možnost individuálních konzultací a podpory (forma psychosociální rehabilitace) – podpora sociálního pracovníka při zvládání náročných životních situací, vyřizování osobních záležitostí (včetně možnosti doprovodu do různých institucí), edukace o nemoci.

 • Možnost zapojit se do programu pohybových aktivit a relaxace, které mohou napomoci jak k nápadům, čím se zabývat ve volném čase, tak lepší podpoře sebe.

 • Možnost pomoci a podpory při vzdělávání. (např. příprava na přijímací zkoušky, na pracovní pohovor, individuální nácviky práce na PC, trénink jazykových znalostí).

 • Možnost tréninku praktických dovedností – uživatelé mají možnost se naučit dovednostem jako je např. vaření či dovednosti potřebné pro zvládání chodu domácnosti. Služba na základně poptávky uživatelů realizuje kurzy vaření, technického minima,…).

 • Možnost zapojit se do programu zájmových aktivit (artefiletika,…, v rámci něhož se uživatelé věnují výtvarným a jiným činnostem, kterými se snažíme hledat možnost podpory pro uživatele v jejich životě a nabízet možnosti smysluplného trávení volného času.

 • Skupinové setkávání – v rámci skupin hledáme podporu pro jejich členy. Uživatelé se tak mohou setkat navzájem mezi sebou a s podporou sociálního pracovníka sdílet vlastní zážitky a možnosti řešení. Součástí setkávání jsou společné kulturní a společenské akce (návštěva divadla, výstav, výlety,...)

 • Možnost skupinové psychoterapie  - jde o pravidelná setkání ve skupině 6 - 12 osob facilitovaná psychoterapeutem. Skupina je sestavena a zaměřena podle konkrétní zakázky klientů, např. na řešení specifických osobnostních obtíží či jako seberozvojově orientovaná skupina (sebepoznání, rozvoj osobnosti, zlepšování komunikačních dovedností, uplatnění osobních potenciálů).

 • Možnost účasti v expresivní terapii – dramaterapie, muzikoterapie. Jde o skupinové setkávání uživatelů, kde mohou vzájemně sdílet a obohacovat se o zkušenosti s ostatními uživateli. Uživatelé mají možnost se pomocí různých terapeutických technik naučit zacházet se svou nemocí, jak zvládat náročné životní situace.

 

 

Po - Čt

10,00 - 16,00

10,00 - 15,30

 

   

    PARTNEŘI                                                                     

            město Ústí nad Orlicí      

   

   

  Kde nás najdete

  CEDR Pardubice o.p.s.

  Jana Palacha 324

  530 02  Pardubice  

   

  Ostatní informace

  IČ: 27547850

  DIČ: CZ27547850

  Číslo účtu: 273548987/0300

  Transparentní účet :

  Číslo účtu:  289677425/0300       

  ID dat. schránky: vy9iazc

  Kontaktní formulář

   

  © 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
  Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.