Logo
ARCHIV / LEDEN 2020

30. 1. 2020  Ohlédnutí za odpoledním klubem v měsíci lednu

Rok 2020 jsme v odpoledním klubu zahájili posezením u kávy a čaje, při kterém jsme společně sdíleli zážitky z vánočních svátků. Také se nám podařilo naplánovat program odpoledního klubu na nadcházející dva měsíce a máme se tak znovu na co těšit.

Následující lednová odpoledne jsme strávili canisterapií, kde jsme přivítali nového psího kamaráda Winnieho, shlédli jsme film Ženy v běhu, osvojili si další z relaxačních technik a  pochutnali si na společně připravených bramborácích.

sněženky

 

23. 1. 2020  Dřevořezba

Jaké výrobky v současné době tvoří klienti našich sociálně-terapeutických dílen? Někteří se nyní pustili do dřevořezby. Právě vyřezávají misku z měkkého lipového dřeva, kterou můžete vidět na fotografii. Při její výrobě využijí různé nástroje a nářadí, zejména  řezbářská dláta různých tvarů a kladivo.

   

 

14. 1. 2020  Projekt „Zranitelná duše mladých“ 

Od 20.1.2020 do 16.2.2020 můžete hlasovat pro náš projekt „Zranitelná duše mladých“ v obchodě TESCO v Rychnově nad Kněžnou, Štemberkova 1698.

A co je předmětem toho projektu?:

Kdo z Vás ještě neslyšel, nebo dokonce sám nevyslovil větu: "Já bych dneska nechtěl být mladý ani za nic!"? Každá doba nese svá pozitiva i negativa. Ta dnešní je více zaměřená na výkon a rychlost, což v nás vyvolává stres. Cílem projektu je poskytnout především mladým lidem v počínajících stádiích vzniku duševního onemocnění maximální možnou podporu. Chceme jim pomoci se zorientovat v jejich životní situaci a ukázat způsoby řešení, aby jí bezpečně zvládli projít. Proto potřebujeme dovybavit zázemí naší služby knihami, edukačními materiály, audio knihami a některými dalšími pomůckami.

Jak bude vlastní hlasování probíhat?:

O vítězném projektu rozhodují zákazníci Tesco, kteří za každý nákup obdrží hlasovací žeton. Ten následně vhodí do hlasovacích boxů, a tím dají hlas projektu, který se jim nejvíce zamlouvá.

Pokud se Vám náš projekt líbí, budeme rádi za každý žeton, který vhodíte do našeho hlasovacího boxu. Za vhozené žetony předem děkujeme.

Více informací o vlastním programu najdete na adrese https://itesco.cz/pomahame/.

 

9. 1. 2020  Metoda instrumentálního obohacování Reuvena Feursteina 

V rámci kognitivního tréninku, který u nás probíhá, se zaměřujeme na poznávací oblasti jako je paměť, pozornost, prostorové vnímání, komunikační dovednosti atd.

Jakým dalším způsobem lze rozvíjet poznávací dovednosti, mezi které také patří schopnost sebereflexe, vůle, rozhodování?

Metoda instrumentálního obohacování Reuvena Feursteina pracuje komplexně s poznávacími dovednostmi, cílem metody je rozvinout a rozšířit mentální schopnosti člověka tak, aby byl schopen se v nové situaci rychle a správně orientovat. Aby byl schopen samostatně reagovat na podněty, kterým je spontánně vystaven a stal se tak samostatnou a autentickou osobností.

Jsme velmi rádi, že metodu nyní můžeme nabídnout také klientům sociálních služeb v Pardubicích.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.