Logo
ARCHIV / KVĚTEN 2018

31. 5. 2018  Podpora zaměstnávání v měsíci květnu

V květnu jsme se společně s klienty STD a zaměstnanci chráněné dílny v Ústí nad Orlicí vydali na exkurzi do chráněné kompletační dílny v Dolních Libchavách. Vedoucí pracoviště, pan Mařík, nás provedl po prostorách dílny, předal nám informace o jejich pracovní náplni, dal prostor i našim dotazům. Součástí exkurze byla i možnost na vlastní kůži si vyzkoušet jednotlivé činnosti v dílně (skládání krabiček, vkládání čajů, balení,…). Děkujeme za milé přijetí.

Podpora zaměstnáváníPodpora zaměstnávání

 

18. 5. 2018  Hodina ergoterapie

V pátek 18. 5. u nás proběhla ukázková hodina ergoterapie. Při aktivitě měli klienti CEDRu možnost vyzkoušet si práci s hlínou, vytvarovat mísu nebo jinou dekoraci. Aktivitu vedla paní Soňa, se kterou přijely i čtyři mladé slečny, které byly našim klientům k ruce. Aktivita u nás proběhla po dlouhé době poprvé a klienti si jí moc chválili. Děkujeme!

 

17. 5. 2018  Každej chvilku na španělku

Dne 10. 5. 2018 jsme vyrazili jako každoročně prezentovat naše služby a výrobky chráněné dílny na povedenou akci Každej chvilku na španělku na nádvoří Pardubického zámku. I když jsme k večeru trochu zmokli, přesto jsme si užili úžasnou atmosféru této jedinečné akce. Děkujeme organizátorům, sdružení Dea Dealbata, z.s., kteří nás podporují a za rok se těšíme znovu.

 

15. 5. 2018  Cesta ke svému já

Do konce roku 2018 chceme zvládnout dokončení projektu CESTA KE SVÉMU JÁ, jehož cílem je vybavit terapeutickou místnost pro 6-8 klientů v pobočce CEDRu v Ústí nad Orlicí.

Naše služba tím chce vytvořit bezpečný prostor, kde se lidé především s duševním onemocněním budou moci znovu naučit rozpoznávat své potřeby, odpovědně se rozhodovat a samostatně překonávat nejrůznější životní situace.

Cílem projektu je nakoupit vybavení do místnosti, aby se dala používat pro odpočinek i pro různé druhy terapií. Díky tomu budeme moci poskytovat aktivizační službu v odpovídajícím a zároveň podnětném prostředí. Rozšíří se tak možnosti pro užívání dalších terapeutických technik a místnost získá další způsoby využití. V případě, že Vás tento projekt zaujal, přejděte na níže uvedený odkaz, kde získáte o projektu více informací.

https://www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2018/okres-usti-nad-orlici/cesta-ke-svemu-ja/

 

10. 5. 2018  Mozkocvična

V měsíci květnu jsme dokončili přeměnu místnosti s názvem Mozkocvična. V mozkocvičně probíhají kognitivní tréninky, kde uživatelé trénují svoji paměť, pozornost, komunikaci a další důležité dovednosti. Zároveň zde probíhají volnočasové aktivity jako je kurz počítačových dovedností, anglický jazyk apod. Tímto bychom chtěli poděkovat ČSOB Pojišťovně za poskytnutí finančního daru, i díky kterému jsme mohli místnost dovybavit a zútulnit.

 

3. 5. 2018  Workshop - malování hrnečků

Abychom nevytvářeli jen na dílně, vydali jsme se s našimi klienty do kavárny „Tvoje dílna“. Tam jsme si pod vedením paní lektorky namalovali vlastní skleněný hrneček a dali si něco dobrého na zub.V Cedru jsme si hrnečky zapekli v troubě a teď už jen zbývá si do něj dát dobrou kávu Smile

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.