e-shop společnosti CEDR Pardubice

 

 

NOVINKY E-SHOP

arr3Rehabilitační místaNabízíme volná rehabilitační místa v sociálně terapeutických dílnách v Pardubicích a Ústí nad...

 

Nabízíme volná rehabilitační místa

 KONTAKTY

CEDR Pardubice o.p.s.
Jana Palacha 324
530 02 Pardubice
tel: +420 464 646 372
cedr@cedrops.cz
IČ: 27547850, DIČ: CZ27547850
ID dat. schránky: vy9iazc

O NÁS » Archiv » 2018 » Květen
ARCHIV / KVĚTEN 2018

31. 5. 2018  Podpora zaměstnávání v měsíci květnu

V květnu jsme se společně s klienty STD a zaměstnanci chráněné dílny v Ústí nad Orlicí vydali na exkurzi do chráněné kompletační dílny v Dolních Libchavách. Vedoucí pracoviště, pan Mařík, nás provedl po prostorách dílny, předal nám informace o jejich pracovní náplni, dal prostor i našim dotazům. Součástí exkurze byla i možnost na vlastní kůži si vyzkoušet jednotlivé činnosti v dílně (skládání krabiček, vkládání čajů, balení,…). Děkujeme za milé přijetí.

Podpora zaměstnáváníPodpora zaměstnávání

 

18. 5. 2018  Hodina ergoterapie

V pátek 18. 5. u nás proběhla ukázková hodina ergoterapie. Při aktivitě měli klienti CEDRu možnost vyzkoušet si práci s hlínou, vytvarovat mísu nebo jinou dekoraci. Aktivitu vedla paní Soňa, se kterou přijely i čtyři mladé slečny, které byly našim klientům k ruce. Aktivita u nás proběhla po dlouhé době poprvé a klienti si jí moc chválili. Děkujeme!

 

17. 5. 2018  Každej chvilku na španělku

Dne 10. 5. 2018 jsme vyrazili jako každoročně prezentovat naše služby a výrobky chráněné dílny na povedenou akci Každej chvilku na španělku na nádvoří Pardubického zámku. I když jsme k večeru trochu zmokli, přesto jsme si užili úžasnou atmosféru této jedinečné akce. Děkujeme organizátorům, sdružení Dea Dealbata, z.s., kteří nás podporují a za rok se těšíme znovu.

 

15. 5. 2018  Cesta ke svému já

Do konce roku 2018 chceme zvládnout dokončení projektu CESTA KE SVÉMU JÁ, jehož cílem je vybavit terapeutickou místnost pro 6-8 klientů v pobočce CEDRu v Ústí nad Orlicí.

Naše služba tím chce vytvořit bezpečný prostor, kde se lidé především s duševním onemocněním budou moci znovu naučit rozpoznávat své potřeby, odpovědně se rozhodovat a samostatně překonávat nejrůznější životní situace.

Cílem projektu je nakoupit vybavení do místnosti, aby se dala používat pro odpočinek i pro různé druhy terapií. Díky tomu budeme moci poskytovat aktivizační službu v odpovídajícím a zároveň podnětném prostředí. Rozšíří se tak možnosti pro užívání dalších terapeutických technik a místnost získá další způsoby využití. V případě, že Vás tento projekt zaujal, přejděte na níže uvedený odkaz, kde získáte o projektu více informací.

https://www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2018/okres-usti-nad-orlici/cesta-ke-svemu-ja/

 

10. 5. 2018  Mozkocvična

V měsíci květnu jsme dokončili přeměnu místnosti s názvem Mozkocvična. V mozkocvičně probíhají kognitivní tréninky, kde uživatelé trénují svoji paměť, pozornost, komunikaci a další důležité dovednosti. Zároveň zde probíhají volnočasové aktivity jako je kurz počítačových dovedností, anglický jazyk apod. Tímto bychom chtěli poděkovat ČSOB Pojišťovně za poskytnutí finančního daru, i díky kterému jsme mohli místnost dovybavit a zútulnit.

 

3. 5. 2018  Workshop - malování hrnečků

Abychom nevytvářeli jen na dílně, vydali jsme se s našimi klienty do kavárny „Tvoje dílna“. Tam jsme si pod vedením paní lektorky namalovali vlastní skleněný hrneček a dali si něco dobrého na zub.V Cedru jsme si hrnečky zapekli v troubě a teď už jen zbývá si do něj dát dobrou kávu Smile