Logo
ARCHIV / KVĚTEN 2017

1. 5. 2017 Rukodělná sociálně terapeutická dílna
Jedním z cílů sociálně terapeutických dílen je rozvoj pracovních dovedností. Jak se daří tento cíl naplňovat uživatelům rukodělné dílny, se můžete podívat ve fotogalerii. Společně vytvořili tyto krásné keramické květináče, malované hrníčky a misky.

 

2. 5. 2017 Novinky v chráněné šicí dílně
Neustále se snažíme zkvalitňovat a rozšiřovat nabídku výrobků z naší chráněné šicí dílny. Proto jsme do této dílny pořídili nový vyšívací stroj značky Brother včetně příslušného softwaru, který umožňuje široké možnosti úprav. Nyní tedy můžeme na výrobky vyšívat široké spektrum různých originálních výšivek a naši zákazníci si mohou vychutnat krásné barvy a vzory. Možnosti úprav jsou téměř nekonečné. Věříme, že se Vám budou výrobky s novými výšivkami líbit a podpoříte nás koupí nějakého našeho výrobku.

9. 5. 2017 Program odpoledního klubu
Program odpoledního klubu je sestaven tak, aby zájemci mohli smysluplně trávit volný čas, dozvědět se zajímavé informace, sbírat nové zážitky a zároveň pracovat na svých sociálních dovednostech. 
V měsíci dubnu si byli uživatelé popovídat a posedět nad dobrou kávou v netradiční Kočičí kavárně Pohoda. 
Sportovní nadšenci se účastnili turnaje ve stolním tenisu a nechyběla ani Canisterapie aneb léčebný kontakt mezi psem a člověkem. Protože náš terapeutický pejsek Gosh oslavil své 3. narozeniny, přejeme mu VŠE NEJLEPŠÍ.

Hodně energie, trpělivosti a lásky, kterou nám všem rozdává. A gratulujeme i terapeutce Andree Kratochvílové k tak skvělému kamarádovi.

 

10. 5. 2017 Pestrobarevné mandaly 
Uživatelé sociálně terapeutických dílen procvičují svoji jemnou motoriku a pozornost pomocí různorodých činností. Tentokrát jsme zvolili
tvorbu pestrobarevných mandal, která ve výsledku vypadají jako krásné obrazy.

10. 5. 2017 Výlet do CEDRu v  Ústí nad Orlicí
Organizace CEDR o.p.s. se nachází nejenom v Pardubicích, ale také v Ústí nad Orlicí. Proto jsme se minulý týden společně s uživateli vydali do Ústí nad Orlicí, abychom poznali prostory soc. terapeutických a chráněných dílen, uživatele služby a užili si tak společně strávený čas. Pro uživatele byl připraven nejenom workshop, kde si mohl každý vyrobit papírový bloček, ale i úžasné občerstvení. Pod vedením p. Michaely Nešpoříkové mohli zájemci poznat a zahrát si na různé nástroje a to v rámci muzikoterapeutické ochutnávky.
Děkujeme za krásný výlet a těšíme se na další společná setkání.

16. 5. 2017 Beseda na téma pracovní rehabilitace v Ústí nad Orlicí
Dne 16. 5. jsme v Cedru v Ústí nad Orlicí přivítali paní Rollerovou z Úřadu práce. Témata besedy byla pracovní rehabilitace, rekvalifikace a příspěvek na podporu regionální mobility. Uživatelé se dotazovali, jak napsat životopis a motivační dopis, který je při hledání jejich zaměstnání důležitý. Touto cestou ještě jednou děkujeme paní Rollerové za cenné informace.

17. 5. 2017 Přednáška v CEDRu v Ústí nad Orlicí - Jak pečovat o svoji pokožku
Ve středu 17. května jsme v Cedru v Ústí nad Orlicí přivítali slečnu Elišku Maškovou, která nám představila kosmetické výrobky. Dozvěděli jsme se, jak pečovat o svou pokožku a došlo i na praktické ukázky líčení. Uživatelky odcházely z této příjemné přednášky nejen o něco chytřejší, ale i krásnější.

20. 5. 2017 Želvák Leonardo
Máme nový přírůstek "želváka" Leonarda. Aby mu nebylo v akváriu smutno, pořídili jsme mu kamarády žebrovníky a pestrobarevné rybičky. Tito vodní kamarádi slouží nejenom pro potěchu oka, ale uživatelé tak mají možnost starat se v prostorách dílny o malý kousek přírody. Tímto děkujeme Oblastní charitě Pardubice - pobytové službě Červánky v Třebosicích za tak milý dárek. Renatko děkujeme :)

23. 5. 2017 Podpora zaměstnávání
V rámci programu Podpora zaměstnávání v měsíci květnu se uživatelé věnovali svým pracovním dovednostem. Zpracovávali si svá osobní portfolia a pomocí různých materiálů vytvářili také koláže zájmů a koníčků. Neméně důležitou součástí byly i diskuze, kde uživatelé navzájem sdíleli dosavadní pracovní zkušenosti, zájmy apod.

26. 5. Setkání členů srdružení Koaliace nevládek
Dne 26. 5. proběhlo setkání členů sdružení Koalice nevládek Pardubicka. Jedná se o otevřené sdružení neziskových organizací v Pardubickém kraji. V rámci projektu KONEP roste, a s ním i jeho členové se uskutečňují stáže a návštěvy do neziskových organizací. Cílem je vzájemné poznání a navázání spolupráce.

Setkání se tentokrát uskutečnilo u nás v CEDRu v Pardubicích, kde jsme představili naši organizaci, principy sociálních služeb a samozřejmě chráněná pracoviště. Děkujeme za velmi milou návštěvu a těšíme se na další společné setkání.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.