Logo
ARCHIV / DUBEN 2017

7. 4. 2017 Velikonoční výstava
Blížící se Velikonoce jsme v Ústí nad Orlicí přivítali návštěvou velikonoční výstavy pořádané Českým červeným křížem ve dnech 3. -7. dubna 2017. I my jsme měli možnost prezentovat naše výrobky na této výstavě spolu s dalšími organizacemi zejména mateřskými a základními školami. Tímto vám vše přejeme radostné Velikonoce a koledníkům mnoho krásných vykoledovaných vajíček!

10.4.2017 Pletení pomlázky v Ústí nad Orlicí
V pondělí jsme si v Cedru v Ústí nad Orlicí připomněli velikonoční zvyky pletením pomlázky z vrbových proutků. Pletením ze 4, 8, ale i 16 proutky nás seznamoval pan Doleček s vnukem Petrem, kterým patří náš velký dík. Děkujeme za velmi ochotný a vstřícný přístup.

 

10. 4. 2017 Ukliďme Česko
I my jsme se společně s našimi uživateli připojili k dobrovolnické akci Ukliďme Česko, která má za cíl uklidit černé skládky a nepořádek. Vybaveni potřebným materiál jsme vyšli do boje s odpadky a uklízeli a zkrášovali areál kolem nás.
Vlivem krásného jarního počasí, dobré nálady a týmové spolupráce jsme nejenom plnili pytle s odpadem,ale také jsme se pustili do jarního úklidu zeleně a příjezdových cest. I lidé s duševním onemocněním se zajímají o své okolí a chtějí se zapojit do dění kolem. 
Tímto děkujeme organizátorům Ukliďme Česko za poskytnutí materiální pomoci, za jejich ochotu a spolupráci.

 

11. 4. 2017 Bedesa na téma "Bezpečně se cítit mezi lidmi" 
V úterý 11.4.2017 jsme si na besedu do Cedru v Ústí nad Orlicí pozvali policistku Městské policie paní Jiřinu Vackovou. 
Téma besedy jsme zvolili „Bezpečně se cítit mezi lidmi“. Paní Vacková hovořila o bezpečnosti při setkání s cizími lidmi v blízkosti našeho bytu či domu, jak se zachovat při dopravní nehodě, jak správně ohlásit přestupek či trestný čin a mnoho další užitečných informací. Došlo také na dotazy ohledně parkování v Ústí nad Orlicí a další podnětné dotazy.

21. 4. Den Země
21. 4. proběhl na Pernštýnském náměstí Den Země. Ani my jsme si tuto skvělou akci nenechali ujít . Společně s našimi uživateli jsme prezentovali naše výrobky z chráněné šicí dílny a ze sociálně terapeutických dílen. A zároveň jsme s návštěvníky akce dotvořili model "Výroba energie", který již můžete vidět ve Východočeské muzeum - Zámek Pardubice. Nutno dodat, že model je také osvícen a to díky panu Ondřejovi Koppovi z Tck Virginia.

Děkujeme Koalici nevládek Pardubicka za pozvání a organizaci této krásné akce. I přes nevlídné počasí byla atmosférá úžasná a my jsme měli možnost sledovat povedená vystoupení zájmových a neziskových organizací.

 

26. 4. 2017 Sebeobrana
Pro uživatele sociálně terapeutických dílen momentálně probíhá kurz sebeobrany. 
Cílem je ukázat a hlavně naučit základní techniky používané v sebeobraně. Kurz je rozdělen do několika lekcí.

A co už máme za sebou? Nácvik bezpečného pádu, základy sebeobrany a pořádné rozcvičky :)

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.