Logo
  1. Úvod
  2. AKTUALITY
  3. Co se nám podařilo
Co se nám podařilo

Burza Filantropie

Dne 6. 6. proběhla prezentace vybraných projektů v rámci Burza filantropie v Pardubicích. 
Účast na Burze Filantropie pro nás byla neuvěřitelná. Díky úžasným donátorům se nám podařilo získat dostatečnou finanční podporu a můžeme zrealizovat náš projekt Smyslů-plná místnost. Klienti se tedy mohou těšit na prostor, kde budou moci odpočívat a zároveň rozvíjet své smysly.

Tímto bychom chtěli velmi poděkovat společnosti Elektrárny OpatoviceNEDCON SALESPaděra, Rada & Partneři, advokátní kancelářStatutární město PardubiceČSOB PojišťovnaEra a.s., kteří nám poskytli finanční dar.
Dále bychom rádi poděkovali Koalice nevládek Pardubicka za skvělou organizaci a možnost být součástí smysluplného projektu.

 

Mozkocvična

V měsíci květnu jsme dokončili přeměnu místnosti s názvem Mozkocvična. V mozkocvičně probíhají kognitivní tréninky, kde uživatelé trénují svoji paměť, pozornost, komunikaci a další důležité dovednosti. Zároveň zde probíhají volnočasové aktivity jako je kurz počítačových dovedností, anglický jazyk apod. Tímto bychom chtěli poděkovat ČSOB Pojišťovně za poskytnutí finančního daru, i díky kterému jsme mohli místnost dovybavit a zútulnit.

 

Nově vymalovaná Tvořivá dílna

V únoru se nám s pomocí kolegů z Mobilní dílny podařilo vymalovat dílnu Tvořivou. Po dobu malování jsme s klienty nezaháleli a v rámci nácviku soběstačnosti jsme si uvařili kuřecí vývar s drobením a upekli kuřecí stehno.

Malování Tvořivé dílnyTvořivá dílna po vymalování

Kuřecí vývar

 

Nové vybavení na hodiny muzikoterapie

Díky sponzorskému daru od pana inženýra Karla Diepolda jsme pořídili nové bubny, které jsou již užívány při hodinách muzikoterapie, jak v Ústí nad Orlicí, tak teď nově i v prostorách Albertina v Žamberku. Bubny jsou nástroje, které klienti užívají velice rádi nejen pro jejich specifický zvukový efekt. Velice děkujeme za finanční podporu.

nové bubnynové bubnynové bubny

 

Finanční dar od ČSOB Pojišťovna, a.s.

V měsíci listopad jsme dostali finanční dar od společnosti ČSOB Pojišťovna, a.s. Část finančního daru využijeme na výlet pro klienty, pro které je každý nový zážitek velmi cennou zkušeností. Zároveň bychom rádi rekonstruovali naši tzv. mozkocvičnu, ve které probíhají tréninky kognitivních dovedností a volnočasové aktivity pro klienty.  A i díky tomuto daru můžeme dovybavit a zútulnit tento prostor.

Tímto bychom chtěli poděkovat společnosti ČSOB Pojišťovna, a.s.  za jejich podporu, díky které můžeme zkvalitňovat naše služby a zprostředkovávat klientům nevšední zážitky.

 

Pracovní místo v chráněné demontážní dílně

Z Tvořivé dílny odešel v listopadu jeden uživatel, kterému jsme pomohli najít pracovní místo v chráněné demontážní dílně.

 

Nové sportovní vybavení

Na zimu a nepřízeň počasí jsme připraveni. Díky společnosti Nedcon Bohemia s.r.o., která nás obdarovala na burze filantropie, jsme v uplynulém měsíci nakoupili sportovní vybavení. A již jej s radostí využíváme.

 

Nové sportovní vybavení

 

Trénink kognitivních dovedností v rádiu

Poslechněte si reportáž o kognitivní rehabilitaci (trénincích poznávacích dovedností), kterou provozujeme v CEDRu v Pardubicích. S klienty cvičíme paměť, pozornost, slovní zásobu, prostorovou orientaci, učíme je plánovat si svoje aktivity apod. Cílem je posilovat stávající schopnosti u klientů či zlepšovat vybrané kognitivní dovednosti.

A věděli jste, že mozek funguje jako sval?
Pusťte si rozhovor z měsíce října a dozvíte se spoustu zajímavých informací.

Rozhovor naleznete na následujícím odkazu:

http://www.rozhlas.cz/pardubice/mamehosty/_zprava/nenechte-mozek-zakrnet-je-to-sval-a-potrebuje-posilovat--1761727

Tímto děkujeme Českému rozhlasu Pardubice za pozvání a velmi milé popovídání.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.