Logo
ARCHIV / ČERVEN 2015

29.6.2015 Hasiči v CEDRU

Dnes dopoledne jsme spolu s profesionálními hasiči z Pardubic zorganizovali pro klienty, a zaměstnance názornou ukázku likvidace požáru.
Objekt byl silně zakouřen  s použitím umělého dýmu. Klienti i zaměstnanci chráněných dílen byli za pomoci vyváděni po schodišti z objektu a převedeni do bezpečí. Po likvidaci fiktivního požáru bylo cvičení ukončeno a velice příjemní pánové hasiči nás seznámili s vybavením hasičského vozu i se svojí pracovní výstrojí.

Celé cvičení jsme zakončili společným opékáním výborných klobás. Dnešní den se nám všem líbil, hasičům moc děkujeme, a přejeme hodně úspěchů v jejich práci.

    

    

26.6.2015 Ukázkový seminář

V úterý 23.6.2015 jsme se spolu s klienty zúčasrnili ukázkové hodiny výukového seminářena na téma "NAUČTE SE ZVLÁDAT STRES"
Všichni jsme byli velmi spokojeni a tímto děkujeme panu Černému, atěšíme se na příště.

 

23.6.2015 EXKURZE NA LIŠNICKOU FARMU

Exkurze nejen na líšnickou farmu „Statek U dubu“
19. 6. 2015 jsme se z Ústí nad Orlicí vydali do Líšnice na exkurzi na farmu "Statek U dubu", který provozuje Šťastný domov, o.p.s. Věnovala se nám ředitelka společnosti paní Iva Kaplanová a farmou nás provedla slečna Nikola Běláková. Velice jim děkujeme za jejich čas a ochotu! V průběhu exkurze jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o chráněných pracovních místech, které společnost nabízí, a prohlédli jsme si celou farmu včetně zvířectva... Na zpáteční cestě jsme navštívili i Krámek chráněných dílen v Žamberku, prohlédli si jeho prostory. Krámek provozuje taktéž obecně prospěšná společnost Šťastný domov.Exkurze proběhla v rámci programu Cesta k integraci a zúčastnili se jí 3 uživatelé sociálně terapeutické dílny.

   

15.6.2015 Nové výrobky REHABILITAČÍ DÍLNY

V rehabilitační  dílně jsme se pustili do šití opiček, a výroby zvířátek z korálků. Co vytvořily naše šikovné ruce, se můžete podívat....

  

4.6.2015 Savování v Pardubicích

V šicí dílně proběhlo savování triček, kterého se všichni účastnili s velikým elánem a nadšením. A zde je výsledek:

   

3.6.2015 KREATIV 2015

29. a 30. 5. se dílny Cedru účastnily Kreativu 2015 České abilympiády v Tipsport aréně Pardubice, kde se konal již 23. ročník. Oba dny probíhaly různé soutěže lidí se zdravotním postižením, přehlídka dovedností jednotlivých dílen i bohatý doprovodný program. I naše dílny přispěly ukázkami ze své tvorby a workshopem, kde se mohli zájemci věnovat výrobě náušnic nebo plnění levandulových sáčků.
23. ročník Abilympiády se mimořádně vydařil a již se těšíme na další.

  

2.6.2015 Beseda na téma MOTIVACE K PRÁCI

V průběhu května jsme se dvakrát sešli s Mgr. Tomášem Jirečkem, který pro nás vedl besedy na téma motivace k práci. Děkujeme mu za jeho poutavé přednášení, náměty k zamyšlení a jeho čas. Besedy proběhly v Ústí nad Orlicí v rámci programu Cesta k integraci.

 

1.6.. 2015  DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dne 27. 5. 2015 jsme pořádali den otevřených dveří. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat a vyrobit si vlastní výrobek. Akce se zúčastnil i Mgr. Michal Chlumský z Koalice nevládek pardubicka,  který o nás napsal následující článek. Vaší podpory si velmi vážíme. Děkujeme.

Den otevřených dveří v obecně prospěšné organizaci CEDR Pardubice

 

Nezisková organizace CEDR Pardubice, která pomáhá lidem s duševním onemocněním, uspořádala 27. května Den otevřených dveří. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do prostor sociálně terapeutických dílen a vyzkoušet si různé rukodělné aktivity, kterými se klienti organizace zabývají. Odborní pracovníci CEDRu zároveň podali všem zvídavým hostům informace o problematice duševních nemocí. Smyslem činnosti organizace je totiž také změna pohledu naší společnosti na osoby s duševním onemocněním a celková osvěta o tématu, které je bohužel stále zatíženo mnoha mylnými předsudky. Čím vším se tedy CEDR zabývá a jak pomáhá svým klientům?

Jednou z klíčových aktivit, směřovaných ke klientům, je zřízení sociálně terapeutických dílen. „Pro naše klienty máme připravenou pestrou škálu programů, z nichž si každý může dle svého uvážení vybrat ten, který jej nejvíce zajímá. Vždy respektujeme osobnost klienta, jeho specifické dovednosti a touhu pro zapojení. Kromě samotné práce je smyslem terapie také strávení svého dne v kolektivu dalších lidí. Osobní kontakt, možnost popovídat si, společné tvoření, sdílení radosti z úspěchu, to vše přispívá ke zlepšení duševního zdraví všech klientů,“ vysvětluje Jana Otradovská, vedoucí rehabilitace.

V sociálně terapeutických dílnách si tak klienti mohou vyzkoušet nácvik praktických dovedností zaměřených na komunikaci, jednoduchou administrativu, jednání s druhými lidmi nebo práci na počítači. Dílny nabízí i zapojení do uměleckých a rukodělných aktivit jako je výroba keramiky, svíček, bižuterie a dekorativních předmětů, pletení košíků z pedigu nebo práce na tkalcovském stavu. Všechny tyto činnosti pak u klientů prohlubují pracovní návyky a zlepšují jejich dovednosti využitelné na trhu práce. Práce v dílnách je pro klienty velmi poutavou činností, často tak přicházejí i s vlastními kreativními nápady, jako například stavění různých modelů z papíru.

Zmíněné zvyšování dovedností v práci na počítači probíhá v nově vybavené počítačové učebně, jejíž vznik podpořil Pardubický kraj a firmy EXPERIA GROUP a Elektrárny Opatovice v rámci tradiční dobročinné aktivity Burza filantropie, pořádané Koalicí nevládek Pardubicka.

Obecně prospěšné společnosti CEDR však může pomoci i široká veřejnost a to například nákupem výrobků z chráněných dílen CEDRu, které lze nalézt na webu organizace www.cedrops.cz v sekci e-shop. Dobrou věc tak lze podpořit jednoduše z pohodlí domova.

 

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.