Logo
PROJEKTY / CZ.11/MGS/024

   

 

Název sub-projektu: Duševně nemocných se bát nemusíme!

Registrační číslo sub-projektu: CZ.11/MGS/024

Cíl projektu:
Osvěta veřejnosti v oblasti duševního zdraví. Odstraňování a redukování negativního a poškozujícího hodnocení osob s duševním onemocněním (destigmatizace).

Termín realizace: 1. 5. 2015 – 30. 4. 2016

Popis projektu:
Projekt „Duševně nemocných se bát nemusíme!“ je zaměřen na osvětu veřejnosti v oblasti problematiky duševního zdraví. Základním cílem projektu je v co nejvyšší míře přispět k destigmatizaci osob s duševním onemocněním. Obecně panují ve společnosti různé mýty a předsudky o duševně nemocných. Už v dávné historii můžeme nalézt segregační tendence, které se snažily odsunout nemocné (jakéhokoliv typu postižení nebo omezení) na okraj společnosti; tzv. je učinit neviditelnými.

Předsudky vůči osobám trpícím duševním onemocněním jsou zapříčiněny především malou informovaností veřejnosti v této oblasti. Malé osobní zkušenosti laické veřejnosti a čerpání informací především z medií hledajících senzaci, jsou hlavní podstatou problému. Proto budou aktivity projektu vedeny pouze na odborné úrovni.

 

Kontakty:
Vendula Maříková – manažerka projektu, tel.: 724 833 371, e-mail: vendula.marikova@email.cz
realizační tým, tel.: 605 350 525, e-mail: usti@cedrops.cz

 

Podpořeno grantem z Norska, Supported by grant from Norway

 

PROJEKTY / Přednášky pro školy

Přednášky a workshopy pro školy

Na školách bude probíhat 6 přednášek zakončených workshopem. Workshop bude sloužit především k tomu, aby se žáci zamysleli nad tím, co se dozvěděli v předešlé přednášce, vyjádřili svoje pocity a diskutovali s přednášejícími. Cílem přednášek bude zprostředkovat žákům a studentům pravdivé informace o duševních nemocech tak, aby jim porozuměli. Součástí přednášky a workshopu budou i ukázky filmů o schizofrenii a praktické cvičení simulující sluchové halucinace pro lepší představu žáků.

 

  

 

 

PROJEKTY / Přednášky pro zaměstnavatele

Pro zaměstnavatele budou probíhat 2 přednášky. Cílem těchto přednášek je seznámení HR manažerů a ostatních osob podílejících se na zaměstnávání pracovníků s duševním onemocněním (co mohou od lidí trpících duševním onemocněním očekávat, jaké možnost podpory existují a jaká jsou případná rizika). V rámci těchto přednášek budou také pracovníci mapovat, proč se potenciální zaměstnavatelé obávají zaměstnávat osoby s duševním onemocněním.

 

 

PROJEKTY / Besedy s odborníky

Besedy s odborníky pro širokou veřejnost

Odbornou veřejnost bude na besedách zastupovat psychiatr, sociální pracovnice CEDR a zástupci z řady svépomocné skupiny Felicitas, popř. jiné svépomocné skupiny. Besedy budou zahájeny řízenou přednáškou na téma týkající se destigmatizace osob s duševním onemocněním. Následně proběhne diskuze na dané téma. Besedy budou realizovány ve veřejně přístupných prostorech, tzn. například kavárna.

 

3. 11. 2015 Beseda s psychiatrem MUDr. Davidem Skorunkou, Ph.D. a Bc.et Mgr. Michalem Balabánem ze spolku Péče o duševní zdraví Chrudim o problematice duševních onemocnění

Místo konání: CEDR Pardubice, o.p.s. – sociálně terapeutická dílna v Ústí nad Orlicí, T. G. Masaryka 115, Ústí nad Orlicí

Začátek v 16.00 hodin, předpokládaný konec v 19.00 hodin.

Kontakt pro přihlášení: usti@cedrops.cz, Tel.: 605 350 525, 603 542 697

 

  

 

19. 11. 2015 Beseda s psychiatrem MUDr. Davidem Skorunkou, Ph.D. a zástupci Občanského sdružení Felicitas Pardubice o problematice duševních onemocnění.

Místo konání: POHANKA – jídelna pro zdraví, třída Míru č.p. 2670, Pardubice

Začátek v 16.00 hodin, předpokládaný konec v 19.00 hodin.

Kontakt pro přihlášení: vendula.marikova@email.cz, Tel.: 724 833 371

  

 

  

17. 12. 2016 Beseda pro veřejnost v České Třebové. Diskuze na téma "Jak pomoci člověku s duševním onemocněním".
Děkujeme za pozvání České křesťancké akademii Česká Třebová.

  

 

PROJEKTY / Konference a prezentace

Konference – prezentace příspěvků z řad odborníků

Hlavním tématem konference bude destigmatizace osob s duševním onemocněním. Obsahem konference budou veřejné příspěvky pracovníků, kteří vykonávají přímou práci s osobami s duševním onemocněním. Bude se jednat o zástupce zdravotnických zařízení a sociálních služeb, případně poznatky zaměstnavatelů, kteří mají zkušenost se zaměstnáváním osob s duševním onemocněním. Konference bude určena pro veřejnost, pracovníkům ÚP, Magistrátu města Pardubic, Krajského úřadu, zástupců neziskových organizací. Cílem bude rozšíření povědomí o problematice duševních onemocnění a snížení míry stigmatizace osob trpícím duševním onemocněním.

 

 

PROJEKTY / Vytvoření sborníku

Vytvoření sborníku s příspěvky z přednášek a konference

V průběhu celého projektu budou připravovány příspěvky pro jednotlivé přednášky, besedy a pro konferenci. Vybrané příspěvky budou sestaveny do sborníku, který bude distribuován účastníkům konference, i na úřady a místa přístupná široké veřejnosti v průběhu udržitelnosti.

 

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.