Logo
ARCHIV / BŘEZEN 2020

18. 3. 2020  On-line terapie

Milí klienti CENTRA KOMPRE, rodinní příslušníci a blízcí,

Uvědomujeme si, že přerušení služeb Vám může přinést komplikace, pro někoho i nucenou izolaci. Proto si náš tým připravil zkrácené verze on-line terapie, které najdete na Facebookových a webových stránkách. Videa budeme každý den postupně přidávat. FB - profil CENTRUM KOMPRE, web: www.cedrops.cz (kliknete na záložku CENTRUM KOMPRE, poté na záložku Návody pro domácí rehabilitaci). https://www.cedrops.cz/Navody-pro-dom... Můžete se těšit na kondiční cvičení, ergoterapeutické cvičení, kognitivní trénink, krátkou řízenou relaxaci. Omlouváme se za kvalitu, (přeci jenom jsme jen sociální pracovníci :-) ) a snažili jsme se v krátkém čase vytvořit větší množsví instruktážních videí, které Vám mohou pomoci zvládnout delší pobyt doma bez terapií, kontaktu. V této nelehké situaci je potřeba pečovat nejen o vlastní fyzickou pohodu, ale i psychické zdraví. Míša má pro Vás pár rad, jak to období přečkat v pohodě a ve zdraví. Opatrujte se. Tým CENTRA KOMPRE - Linda, Míša, Áďa, Darja, Jana, Káťa, Veronika, Hanka. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Ym1I019zxaw

 

16. 3. 2020  Sdělení ředitele: Opatření v souvislosti s ochranou proti nákaze COVID19

Vážení klienti, v souvislosti s ochranou proti nákaze a v souladu s opatřením Vlády ČR přerušujeme od dnešního dne 16. 3. do odvolání provoz našich ambulantních služeb – sociálně terapeutické dílny, sociálně aktivizační služby, sociální rehabilitaci.
Většina našich klientů jsou lidé, kteří se potýkají se závažným zdravotním omezením a někteří jsou seniorského věku, tzn. osoby, které jsou více ohroženy.
Všichni v organizaci si uvědomujeme závažnost situace, který tento čas přináší a jsme tu pro vás alespoň telefonicky nebo na emailu.
Využijte linky sociálních pracovníků, kteří jsou vám v provozní době služby k dispozici.
Sociálně terapeutické dílny Pardubice: tel.:737 253 278, email: kyselova@cedrops.cz
Sociálně terapeutické dílny Ústí nad Orlicí, tel.: 605 350 525 , email: sykova@cedrops.cz
Sociálně aktivizační služby Ústí nad Orlicí, tel.: 603 542 697, email: kozeluhova@cedrops.cz
Sociálně aktivizační služby Pardubice: tel.739514851, email: havlickova@cedrops.cz
Sociální rehabilitace (CENTRUM KOMPRE): tel. 770119054, email: navratilova@cedrops.cz


Nebojte se na nás obrátit.


V případě potřeby zajistit terénní službu (pečovatelskou službu, osobní asistenci) kontaktujte svého sociálního pracovníka.
Sledujte FB a webové stránky www.cedrops.cz,
Přeji vám vše dobré a společně s vámi doufám, že toto období přečkáme všichni ve zdraví.


S úctou

Mgr. Milan Zanina
ředitel CEDR Pardubice o.p.s

 

10. 3. 2020  Seznamovací hra "Pojďme mluvit o..."

Klienti sociálně-terapeutické pracovní dílny tento týden vytvořili novou seznamovací hru „Pojďme mluvit o…“, která je určena k rozvoji sociálních dovedností, převážně na rozvoj komunikace. Jedná se o kartičky s otázkami, rozdělené do různých tematických okruhů.

Seznamovací hra

 

3. 3. 2020  Hra barevná čísla

Na čem nyní pracují klienti naší sociálně-terapeutické pracovní dílny? Tento týden například dokončili hru „barevná čísla“ cílenou na trénink kognitivních funkcí, který rovněž u nás nabízíme. V plánu máme takových her vyrobit více. Vyrobená hra je zaměřená hlavně na podporu soustředění a pozornosti. Lze ji hrát ve více variantách, avšak základ je v tom, že hodíte obě kostky najednou a poté hledáte barevnou kombinaci (např. zelená trojka) – kdo dřív najde, dřevěný suk si odebere – vyhrává ten, kdo jich má nejvíce.

Hra

 

2. 3. 2020  Ohlédnutí za Odpoledním klubem v měsíci únoru

Únorový odpolední klub je za námi! První středu jsme se seznámili s novým způsobem práce na sobě a to především na rozvoji schopnosti myšlení a zvýšení naší mentální kapacity – seznámili jsme se s metodou „Feursteinova instrumentálního obohacování“. Ukázková hodina spoustu z nás velmi zaujala a proto se někteří rozhodli v metodě pokračovat prostřednictvím pravidelných setkávání. Další naplánovanou aktivitou byla procházka po Pardubicích, počasí nám ale bohužel nepřálo, proto jsme se rozhodli pro jinou sportovní aktivitu a  uspořádali jsme turnaj ve stolním tenise. Na canisterapii jsme tento měsíc s pejskem Winniem vyzkoušeli aktivity, při kterých jsme mimo jiné procvičili svoji paměť, pozornost i jemnou motoriku a odcházeli jsme opět plni dobré nálady. Poslední středu jsme byli v rámci projektu NA ROVINU seznámeni s psychoedukačním programem, který v Pardubicích nyní probíhá. S pracovnicemi zároveň proběhla i krátká beseda při které s námi diskutovaly o duševním onemocnění a trpělivě nám odpovídaly na veškeré naše dotazy. Tímto moc děkujeme za příjemně strávené odpoledne a také spoustu předaných informací. Odpoledne jsme nakonec zakončili turnajem v šipkách. Těšíme se na to, co nám přinesou další měsíce.

  PARTNEŘI                                                                     

          město Ústí nad Orlicí      

 

 

Kde nás najdete

CEDR Pardubice o.p.s.

Jana Palacha 324

530 02  Pardubice  

 

Ostatní informace

IČ: 27547850

DIČ: CZ27547850

Číslo účtu: 273548987/0300

Transparentní účet :

Číslo účtu:  289677425/0300       

ID dat. schránky: vy9iazc

Kontaktní formulář

 

Facebook
© 2019 CEDR Pardubice o.p.s. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky byly vytvořeny zaměstnanci společnosti v rámci projektu Vzděláváním k integraci.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.