e-shop společnosti CEDR Pardubice

 

 

NOVINKY E-SHOP

arr3Rehabilitační místaNabízíme volná rehabilitační místa v sociálně terapeutických dílnách v Pardubicích a Ústí nad...

 

Nabízíme volná rehabilitační místa

 KONTAKTY

CEDR Pardubice o.p.s.
Jana Palacha 324
530 02 Pardubice
tel: +420 464 646 372
cedr@cedrops.cz
IČ: 27547850, DIČ: CZ27547850
ID dat. schránky: vy9iazc

O NÁS » Archiv » 2017 » Březen
ARCHIV / BŘEZEN 2017

1. 3. 2017 Trénink kognitivních dovedností
V roce 2016 probíhal v CEDRu o.p.s. pro zaměstnance kurz Kognitivní rehabilitace v sociálních službách. Na základě tohoto inspirativního školení vedené paní Mgr. Naděždou Landovou, jsme se rozhodli zahájit trénink kognitivních dovedností i pro naše uživatele. Trénujeme nejenom pamět, ale také komunikaci, prostorovou orientaci, logické myšlení a samozřejmě umění pozornosti. Naše tréninky probíhají v individuální či skupinové formě. Vždy se především snažíme o to, aby hodina byla kvalitní, různorodá, dle potřeb uživatele a také zábavná.

1. 3. 2017 Muzikoterapie - společné setkání se Stacionářem Ústí nad Orlicí
První březnový den jsme v Cedru v Ústí nad Orlicí přivítali společným setkáním se Stacionářem na téma muzikoterapie. Uživatelé si společně vyzkoušeli hru na bubny džembe, jako doprovod k lidovým písničkám jsme použili plastové roury „boomwhackers“ a na závěr jsme vyzkoušeli relaxaci pomocí dechových cvičení a relaxační hudby. Společný čas jsme strávili ve velmi příjemné atmosféře a budeme se se Stacionářem těšit na další spolupráci.

13. 3. 2017 Taiči v CEDRu v Ústí nad Orlicí

Pro načerpání sil po dlouhé zimě jsme 13. března do Cedru v Ústí nad Orlicí pozvali paní Mgr. Adélu Hrubou, lektorku tai-či, aby nás seznámila s jednoduchými relaxačními technikami. Na začátku jsme se dozvěděli o historii tai-či, o důležitosti dechových cvičení a také došlo na praktické ukázky. Vyzkoušeli jsme si poklepem a houpáním rozehřát a zregenerovat naše tělo a dodat zejména ledvinám dostatek energie. I vám přejeme pevné zdraví v předjarním čase…

24. 3. 2017 Burza práce pro osoby se zdravotním postiižením v Ústí nad Orlicí
Zúčastnili jsme se burzy práce pro osoby se zdravotním postižením v prostorách Úřadu práce v Ústí nad Orlicí. Burzy se zúčastnili zástupci organizací, kteří se zabývají problematikou zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Měli jsme možnost prezentovat výrobky z naší dílny a informovat o naší službě. Burzu práce navštívili také naši uživatelé, kteří se seznámili s dalšími organizacemi poskytující pracovní místa v našem regionu.