Co se u nás děje?

 

22. 9. 2017 Podpora zaměstnávání - přednáška na téma Dentální hygiena

V rámci Podpory zaměstnávání proběhla dne 22. 9. 2017 přednáška na téma Dentální hygiena
s panem zubařem  MDDr. Martinem Smutným.  Dozvěděli jsme se nejenom, jak si správně čistit zuby, jaké kartáčky používat a co nám naopak může uškodit. Ale také o vzniku kazu, zubního kamene a celkově, jak se starat o svůj chrup. Nechyběla ani praktická ukázka na dvou dobrovolnicích z řad našich zaměstnanců Laughing .

Tímto bychom chtěli poděkovat MDDr. Martinovi Smutnému za velmi důležité informace a praktické rady, které určitě využijeme Laughing .

 

 

 

13. 9. 2017  Dny otevřených dveří v nemocnici v Ústí nad Orlicí

Dne 13. září jsme měli možnost prezentovat naše výrobky na Dni otevřených dveří v areálu nemocnice v Ústí nad Orlicí. Návštěvníci měli možnost konzultace ohledně zdravotní péče, a podrobit se různým zdravotním testům. Počasí nám přálo pouze dopoledne, ale i odpolední déšť nezkazil příjemnou atmosféru, která panovala po celou dobu dne.

 

 

 

12. 9. 2017 Pozvánka na akce v prostorách CEDRU v Ústí nad Orlicí

Tímto Vás srdečně zveme na dvě akce, které se uskuteční v prostorách CEDRU v Ústí nad Orlicí. Jedná se o akci „DEN JAK MÁ BÝT“, která se uskuteční dne 10. Října 2017 a kde se seznámíte s tím, co v sociálně terapeutické dílně děláme a vyrábíme. Dále Vás zveme na besedu „PSYCHOHYGIENA V PRACOVNÍM PROCESU“, která se uskuteční dne 27. Září 2017 a kde získáte nové informace o tom,  jak pečovat o duševní hygienu. Více informací o těchto akcích získáte z níže uvedených letáčků.

 

 

 

4. 9. 2017  Výlet do western kempu Vochtánka

Dne 29. 8. 2017 jsme společně s klienty uspořádali výlet do western kempu Vochtánka, který se nachází v údolí řeky Divoké Orlice. Výlet byl převážně vycházkový, procházeli jsme údolím, viděli hrad i zámek v Potštejně, navštívili i místní cukrárnu. V kempu, kde jsme si prohlédli místní saloon, jsme nasbírali dřevo, rozdělali oheň a opekli buřty. Klienti si pobyt v přírodě velice užívali, čerpali novou energii, naslouchali jejím zvukům a relaxovali.

Zároveň klienti získali příležitost k nácviku jízdy hromadným dopravním prostředkem, procvičili si orientaci v novém prostředí a při rozdělávání ohně si ověřili své zdatnosti. Dále klienti během aktivity často počítali peníze, byli vystavováni komunikaci s cizími lidmi apod.